Druhy Receptu: Bezlepková diéta , Bezmäsité jedlá , Cestoviny , Chleba , Dezerty , Džemy a lekváre , Exotické jedlá , Huby , Jedlá s mäsom , Konzervácia , Nápoje a drinky , Omáčky , Ostatné , Pizza , Polievky , Ryby , Šaláty , Sladkosti , Slané chuťovky , sušené , Syry , Vegánske jedlá , Vianoce , Vnútornosti , Zeleninové jedlá
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako pripraviť dokonalé fašírky? Vyhnite sa týmto bežným chybám a výsledok vás prekvapí

Ako pripraviť dokonalé fašírky? Vyhnite sa týmto bežným chybám a výsledok vás prekvapí
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ako pripraviť dokonalé fašírky? Vyhnite sa týmto bežným chybám a výsledok vás prekvapí Foto: depositphotos.com
reklama:

Fašírky sú klasika, ktorá nikdy nesklame – ak sa teda podaria. Mleté mäso, dobré korenie, trochu trpezlivosti a môžete mať na tanieri šťavnatý poklad. Lenže stačí málo a z kulinárskeho sna je zrazu tvrdý, suchý kotúč, ktorý nedrží pokope. Ako sa tomu vyhnúť?

Prinášame vám prehľad najčastejších chýb, ktoré sa v kuchyni opakujú častejšie, než by sme chceli. S ich pomocou zmeníte bežné fašírky na mäsové umelecké dielo.

1. Výber mäsa rozhoduje o všetkom

Zabudnite na univerzálne balenie mletého mäsa z obchodu, ak si chcete naozaj pochutnať. Ideálne je nechať si namlieť mäso priamo u mäsiara – viete, čo kupujete a môžete si zvoliť ideálny pomer tuku a chudého mäsa. Príliš chudé mäso býva suché, preto ho pokojne zmiešajte s mastnejším kúskom, napríklad s bôčikom. Tuk je nositeľom chuti aj šťavnatosti – nebojte sa ho.

2. Zmes musí držať pokope

Ak vám fašírky pri smažení praskajú alebo sa rozpadávajú, chyba nie je v panvici. Kľúčom je dôkladne premiešať zmes a dobre ju vytvarovať. Po formovaní nechajte fašírky aspoň pol hodiny oddychovať v chladničke. Spevnejú a na panvici sa vám nebudú rozchádzať.

3. Príliš veľké fašírky = problém

Ak máte fašírku ako dlaň, nečudujte sa, že je zvonka tmavá a vnútri surová. Menšie porcie sa nielenže rovnomernejšie prepečú, ale aj lepšie chutia. Zároveň sa jednoduchšie obracajú a nehrozí, že ich pri manipulácii poškodíte.

4. Tajomstvo nadýchanosti? Starý rožok a mlieko

Jednoduchý trik, ktorý poznali už naše staré mamy – do mäsovej zmesi pridajte rožok alebo žemľu namočenú v mlieku. Mäso tak získa mäkkú, jemnú štruktúru a výsledok bude lahodne nadýchaný.

5. Bez korenia a byliniek to nejde

Fašírky bez chuti sú ako koncert bez hudby. Nebojte sa experimentovať – základom je soľ, čierne korenie a cesnak, no skvelú chuť dodá aj petržlenová vňať, medvedí cesnak či ligurček. Ak do zmesi pridáte trochu smotany, fašírky budú ešte vláčnejšie a jemnejšie.

Bonusové tipy pre ešte lepší výsledok:

  • Ľahšia verzia bez výčitiek? Fašírky upečte v rúre alebo pripravte v teplovzdušnej fritéze. Stačí minimum tuku a chuť ostáva.

  • Nebojte sa nových chutí. K fašírkam môžete pridať nastrúhanú zeleninu, chilli, syr, bylinky alebo trochu smotany – každý raz tak môžu chutiť inak.

S čím podávať?

Fašírky sú skvelé s klasickými zemiakovými prílohami – varené zemiaky, kaša, hranolky. No výborne sa hodia aj k zeleninovým šalátom, pečenej koreňovej zelenine alebo len tak za studena s krajcom chleba a kyslou uhorkou.

reklama:
Bezplatný email raz týždenne s receptami z Mnamky-Recepty.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Súvisiace témy:

Portál mňamky recepty bol vybudovaný, aby mohol ktokoľvek pridať svoj vlastný a originálny recept a ukázať ho celému svetu....

Prečítajte si o nás

Dôležité odkazy

Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.