Druhy Receptu: Bezlepková diéta , Bezmäsité jedlá , Cestoviny , Chleba , Dezerty , Džemy a lekváre , Exotické jedlá , Huby , Jedlá s mäsom , Konzervácia , Nápoje a drinky , Omáčky , Ostatné , Pizza , Polievky , Ryby , Šaláty , Sladkosti , Slané chuťovky , sušené , Syry , Vegánske jedlá , Vianoce , Vnútornosti , Zeleninové jedlá
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tipy na vylepšenie chuti kapra a na čo si dávať pozor pri jeho príprave

Tipy na vylepšenie chuti kapra a na čo si dávať pozor pri jeho príprave
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Tipy na vylepšenie chuti kapra a na čo si dávať pozor pri jeho príprave Foto: depositphotos.com
reklama:

Hoci niektoré rodiny uprednostňujú iné sviatočné jedlá, kapor so zemiakovým šalátom stále zostáva neodmysliteľnou súčasťou Štedrej večere. Foodblogerka Alena Kolaříková, známa ako Bohyňa kuchyne, má pre vás niekoľko praktických rád, ako zvýrazniť chuť kapra, a tiež varuje pred najčastejšími chybami, ktoré sa pri jeho príprave často vyskytujú.

Ako ešte vylepšiť chuť kapra?

Pred tým, ako začnete kapra smažiť, nechajte ho marinovať v mlieku, ideálne cez noc. Do mlieka môžete pridať rôzne bylinky alebo strúčiky cesnaku, ktoré mu dodajú zaujímavý nádych. Skvelou voľbou sú čerstvé bylinky ako tymián, rozmarín či petržlen.

Ak obvykle používate strúhanku zo starších pečív, vyskúšajte nový prístup. Pripravte si čerstvý toastový chlieb, natrhajte ho na malé kúsky a spolu s bylinkami ho zmixujte na jemnú strúhanku. Skvelé kombinácie sú napríklad petržlen, tymián alebo kôpor, ktoré ešte viac vylepšia výslednú chuť kapra.

Chyby, ktorým sa pri vyprážaní kapra vyhnúť

  1. Nevhodný olej
    Ak použijete olej s nízkym bodom zadymenia, môže to spôsobiť nepríjemný zápach a zhoršiť chuť kapra. Pre kvalitný smažený kapor je lepšie voliť oleje s vyšším bodom zadymenia, ako slnečnicový alebo repkový. Ak chcete tradičnejší prístup, môžete využiť bravčovú masť alebo prepustené maslo, ktoré pokrmu dodajú výnimočnú jemnosť a bohatú chuť.
  2. Nesprávna teplota oleja
    Olej, ktorý nie je dostatočne horúci, spôsobí, že kapor nasaje príliš veľa tuku a bude mastný. Naopak, ak je olej príliš horúci, ryba sa rýchlo spáli z vonkajšej strany, no vnútri ostane surová. Optimálna teplota oleja je okolo 170-180 °C. Môžete použiť kuchynský teplomer, ktorý vám pomôže dosiahnuť ideálnu teplotu.
  3. Nedostatočne osušené filety
    Pred obalením kapra je dôležité ho dôkladne osušiť. Ak to neurobíte, trojobal sa môže odlepiť a nebude mať požadovanú chrumkavosť. Po marinovaní ho vyberte z mlieka a uložte na papierovú utierku, kde ho dôkladne osušíte.
  4. Príliš silný obal
    Obal by mal byť čo najtenší. Ak použijete hrubý obal, môže zakryť chuť samotného kapra a zároveň urobiť pokrm príliš ťažkým a mastným. Kapra stačí jemne obaliť v múke, po namočení do vajca ho nechajte odkapať a následne ho obalte v jemnej strúhanke.
  5. Preplnená panvica
    Ak na panvici smažíte príliš veľa kociek kapra naraz, teplota oleja sa rýchlo zníži a ryba sa nebude smažiť rovnomerne. Kúsky by mali mať dostatok priestoru na to, aby sa rovnomerne opečili a prepekli aj z bokov. Takisto nezabudnite vymeniť olej, ak sa v ňom začnú pripáliť kúsky strúhanky alebo trojobalu.
reklama:
Bezplatný email raz týždenne s receptami z Mnamky-Recepty.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Súvisiace témy:

Portál mňamky recepty bol vybudovaný, aby mohol ktokoľvek pridať svoj vlastný a originálny recept a ukázať ho celému svetu....

Prečítajte si o nás

Dôležité odkazy

Copyright © DG PRO s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.